Forum gildii Genesis

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


#1 2011-10-18 15:53:24

Kratos

Członek gildii

Zarejestrowany: 2011-10-18
Posty: 1
Punktów :   

Ogólne

Do napisania tego posta skłoniły mnie wczorajsze zajścia w gildii.
Mam kilka uwag co do jej działania.
Zacznę może od tego, że zarówno ja jak i kilka innych osób dołączyły do tej gildii z myślą o robieniu wszystkich dostępnych instancji w grze. Serwer dopiero co wystartował a w spisie gildii widnieje informacja, że gildia Genesis nie rekrutuje. Moim zdaniem to pierwszy i najważniejszy błąd, żeby gildia mogła się rozwijać potrzebni są gracze, dużo graczy. Zamknięcie rekrutacji na poziomie 40-50 graczy to spory błąd. Oczywiście trzeba dopilnować tego, żeby zachowana była równowaga pomiędzy klasami.

Druga sprawa to regulamin gildii, który powinien być krótki, czysty i przejrzysty a to co widnieje na tablicy ogłoszeń regulaminem nazwać niestety nie można. Dobrym rozwiązaniem byłoby napisanie regulaminu na forum i obowiązek rejestracji każdego gracza. Oczywiście nie można zmuszać każdego, żeby tu wchodził codziennie ale rejestracja i akceptacja regulaminu zajmuje dosłownie 5 min. Powinien być też wprowadzony taki dział jak nieobecności w którym można byłoby je zgłaszać i ustalenie terminu np 14 dni po których dalsza nieusprawiedliwiona nieobecność gracza byłaby równoznaczna z wydaleniem z gildii.

Trzecia sprawa to pobłażliwość w stosunku do "dzieciatych" członków gildii.
Wybaczcie ale ja nie zamierzam takiego czegoś tolerować co miało miejsce wczoraj. Zaśmiecanie czatu gildii takimi pierdołami i brak reakcji na jakiekolwiek ostrzeżenia powinno być równoznaczne z usunięciem takiego delikwenta z gildii. Jak ktoś ma chęć się powygłupiać jeden z drugim to istnieje taka opcja jak czat party czy też założenie prywatnego kanału. Tym bardziej, że czasem są podawane ważne informacje lub kody z nagrodami tak jak to miało miejsce wczoraj a taki spam niczemu nie służy.

Kolejna sprawa to organizacja, której po prostu nie ma. Jest lider, macie kadre, możecie podzielić się obowiązkami. Ułożyć jakiś ładny tekst co do rekrutacji gildii i go walić na światowym codziennie wieczorem. Nie musi tego robić jedna osoba, nie musi codziennie ale takie coś zachęca inteligentnych graczy do dołączenia do gildii, potem można zareklamować gildię na głównej stronie gry ale żeby to było z głową.

Na razie tyle uwag, zobaczymy jaka będzie reakcja innych członków gildii na to co napisałem.
Gram dość długo w tą grę i naprawdę to co się obecnie dzieje to mały początek końca tak ja to widzę.
Zapraszam do dyskusji.

Offline

 

#2 2011-10-19 07:54:38

esuzu

Administrator

Zarejestrowany: 2011-10-15
Posty: 10
Punktów :   

Re: Ogólne

Ja jak zwykle coś przegapiłem... ale w kwestii gildii to tak:

1. Regulam według mnie jest dobry (chociaż można by popracować nad treścią).
2. Co do przyjmowania osób to jestem za, niekoniecznie hight lvl'e, byle były to osoby ogarnięte i biorące aktywny udział w życiu gildii.
3. Co do wieczornych akcji z megafonem to wystko zależy jak kto gra (to znaczy ile diasów kupuje i czy zamieża je używać na megafon), jak dla mnie osoby co nie mają megafonu mogą z powodzeniem rekrutować w Varanas.
4. Co do pobłażliwości: nie, wyrozumiałość: tak.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wiedzminn.pun.pl www.vwteamkutno.pun.pl www.uzumakinaruto.pun.pl www.madrower.pun.pl www.opcm.pun.pl